24. okt 2007

Väike tehtud tööde referens

Ükspäev tuttav küsis, et kas ma mäletan kõik projekte ja programme,
mida olen teinud...ja natuke aega mõtlesin, pidin tunnistama, et ei mäletagi.

Lõpuks suvatsesin kirja panna kõik...mööda arhiivide katalooge liikudes

---------------------------------------------------------------



www.feedreader.com
- Kogu feedreaderi backend. Parimad palad kirjutan lahti.
Täiustasin idhttp, panin ntml ja digesti authoriseerimise tööle.
Ehitasin keeruka multithreaded järjekorra süsteemi, mille kaudu töid tehakse.
Kirjutasin ümber Firebird draiveri, tekitasin universaalse wrapperi, mille kaudu saab FR backendist olla, Firebird,MySql või MSSQL. Samuti olemas andmebaasi objektide pooling süsteem ja ühenduste taastamine. Wrapperid klassid meilide (smtp) ja failide (ftp) saatmiseks. Ma ei kasuta seal ei MAPI't ega Wininetit, mis iseenest oleks tore, aga liialt MS sõltuvus tekiks. Ftp'sse lisasin võimaluse, et http proxy kaudu ka töötaks asi.

Siis "võimsamad tooted" - serverid. Seal oli puhas mäng serviste tasemel, servistes lisasin failide allalaadimise võimaluse (async queue). Ka automaatse meilide saatmise süsteemi. Kõige huvitavam oli IMAP serveri kirjutamine sinna, kuna Indy Imap oli suht algeline, tuli asi suht 0 kirjutada. IMAP + andmebaas andis ikka laheda elamuse.

Kuna feedreader kasutab smartfiltreid, siis loogika kirjutamine, mis oskaks vastavalt kliendi koostatud kriteeriumitele optimaalseid päringuid teha oli ka paras pähkel.

Kõige "karmim" oli veebi/feedide indekseerimine, omamoodi pisikese Google tegemine.
stemmer, skip words, ligatures, weights jne...oleks märksõnad seal. Päris keeruline oli, selle seletamine võtaks aega, aga sain kõvasti targemaks.

Utiliidid, sisuliselt FR on multilanguage app. siis tegin programmi, mis käib elemendid läbi, koostab vajalikud failid tõlgete muutmiseks online modes.
Palju kavalaid trikke, ei mingit teksti parsimist;)


---------------------------------------------------------------
(3 tk)
IE objektidel baseeruvad rakendused, ka BHO; kahjuks konfidentsiaalsuse tõttu ei saa ma nende tööpõhimõtteid avalikustada.


---------------------------------------------------------------

* Töötajate õiguste süsteem andmebaasis (ala õiguste maatriksid)

* EE's näidufailide sisselugemise moodul - vist 8 erinevat formaati minimaalselt + service, mis ka automaatselt neid töötleb. Samas programmis oli ka 2 tüüpi arvestuste massgenereerimist.

* Automaatne kliendi tarkvara uuendamise moodul, täitsa huvitav oli (ala nagu
windows update). (FTP/lokaalsete failide baasil)

* Üks programm, kus sai võlgaste päringuid teha , see oli vaid üks leht, tegemist oli isegi päringumootoriga pigem, kus klient sai teha väga keerukaid päringuid vaid mõne klikiga. Aruandeid seal vähemalt 12 tükki. Kuna EE'le tehtud tarkvara, siis ei saa programmi omadustest täpselt rääkida.

* Ojaaa, siis tuli EE e-arve..paljud e'sid kas pole...see oli lahe projekt...2000 aastal loodud, siiani töötab nagu vana mees (nvarchar ODBC lahendus üleküla kärbes seal, pooling, heavy load cached jne jne). XSL süntaks vist Eesti pikim:))))

* Järgmiseks, Microsoft peaks trummipõrina tegema, vana hea ISAPI lahendus, mille kaudu EE töötajad saavad näite sisestada. Asi tehtud 1999 juba, siiani töötab, tema loogika täielikult Asp.neti eelase oma, väikesed Ajax poiss ideed ka seal sees.
Dünaamilist javascripti seal ka jagus...

* siis TAPI, tore asi, tegin vahekihi, oli üks karbike, kes istus com pordis ja küsis telefonijaamalt numbreid ja siis dll tegi teistele programmidele kogu andmevoo söödavaks. Sel hetkel, kui tegin oli Tapi alles lapsekingades, dokumentatsiooni ikka otsisin nagu kullapuru silmas.

* siis soojuse arvestuste programm, uh seal oli igasugust nänni sees, arvestusi, aruandeid jne jne jne. See oli üks esimesi tõsiseid programm, mis kasutas ADO't, BDE hakkas vanaks jääma vaimult. Seal programmis ka eksperimenteerisin veelgi. Kliendi UI's kasutasin IE activeX objekti, et programm näeks sisuliselt välja nagu veebileht. Kaudne taotlus oli see,et vajadusel saaks kiiresti minna veebi peale üle.

* oli ka üks programm, millega andministraatorid täitsid andmetabeleid. Palju dbgride ei miskit innovatiivset.

* mis veel, küsitluste moodul tore asi 3 osa, service, UI klient, (dün)veebileht.
Tegemist oli jublakaga, millega sai inimestele pakkumisi saata. Samuti teavitab see jublakas kliente elektrikatkestustest. Saadab emaile,sms ja ka prinditud kujul kirju. Seal ka küsitluse võimalus, töötaja koostab küsimused, siis süsteem saadab automaatselt klientidele ekirjad, kus link sees lehele, kus küsimustele saab vastata. Päris töömahukas süsteem oli.

* SQL protseduure erinevate backendide jaoks >150 kindlasti.

Kommentaare ei ole: